26 dekabr 2025-ci il tarixində elan edilmiş daxili müsahibələrin keçirilmə qrafiki müəyyən edilib
Elana çıxarılan vəzifələr üzrə qeydiyyatdan keçmiş 337 namizədlə 348 müsahibənin keçirilməsi planlaşdırılır.
Müsahibələrin 8 - 26 yanvar 2026-cı il tarixlərində keçirilməsi planlaşdırılır. Müsahibədə iştirak üçün qeydiyyatdan keçmiş namizədlər müsahibə vaxtı və yeri haqqında daha ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərlər.
Nəzərə almaq lazımdır ki, müsahibələrin təşkili və keçirilməsi üçün Dövlət İmtahan Mərkəzi və dövlət orqanları tərəfindən kifayət qədər vəsait və resurslar sərf olunur. Mərkəz namizədlərin diqqətinə çatdırır ki, onların müsahibədə iştirak etməmələri üzrlü hal kimi qəbul edilmir, namizədlərin məsuliyyətsizliyi kimi xarakterizə edilir və belə hallar Mərkəzin məlumat bazasında qeydiyyata alınır.
Namizəd müsahibə keçirilmə tarixindən bir gün əvvəl saat 16:00-dək müsahibələrin keçirilmə qrafikində şəxsi kabinetinin nömrəsini seçib açılan müraciət formasında "İMTİNA" düyməsini basmaqla müsahibədə iştirakdan imtina edə bilər.
Namizədlərdən müsahibənin başlanma vaxtından ən azı 30 dəqiqə əvvəl müsahibələrin keçiriləcəyi binaya yaxınlaşmaları xahiş olunur.

Schedule for Internal Interviews Announced on 26 December 2025 Finalized
337 vacant positions in 81 state bodies have been put up for internal interviews according to the announcement.
It is planned to hold 348 interviews with 337 registered candidates for the advertised positions.
Interviews are planned to be held from January 8 to 26, 2026. Candidates registered to participate in the interview can obtain more detailed information about the time and place of the interview here.
It should be noted that the State Examination Center and state bodies spend sufficient funds and resources to organize and conduct the interviews. The Center informs candidates that their failure to participate in the interview is not accepted as an excuse, but is characterized as the candidates' irresponsibility, and such cases are registered in the Center's database.
A candidate may refuse to participate in the interview by selecting his/her personal cabinet number in the interview schedule and clicking the "REJECT" button in the application form that opens until 16:00 the day before the interview date.
Candidates are requested to arrive at the building where the interviews will be held at least 30 minutes before the start time of the interview.