Məlum olduğu kimi, Dövlət İmtahan Mərkəzi xüsusi hazırlıq keçmiş taksi minik avtomobili sürücüləri, beynəlxalq yük daşımalarını həyata keçirən sürücülər və beynəlxalq sərnişin və yük daşımaları fəaliyyətinin operatorunun məsul şəxsləri üçün avqustun 8-də imtahan keçirəcək.
İmtahanda iştirak edəcək şəxslər “İmtahana buraxılış vərəqəsi”ni "Elektron imtahanlara buraxılış vərəqələri və nəticələrin çapı" xidməti vasitəsi ilə çap edə bilərlər.
Qeyd edək ki, namizəd imtahana gələrkən şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin əslini və “İmtahana buraxılış vərəqəsi”ni mütləq gətirməlidir.
Göstərilən sənədlərdən hər hansı biri olmazsa və ya sənədlər arasında uyğunsuzluq olarsa, namizəd imtahana buraxılmayacaq.

The State Examination Center will hold an exam on August 8 for specially trained taxi drivers, drivers engaged in international freight transportation, and responsible persons of operators of international passenger and freight transportation activities.
Candidates who will participate in the exams can print the "Admission ticket".
It should be noted that when coming to the exam, the candidate must bring the original of the identity document and the "Admission ticket".
If any of the specified documents are missing or there is a discrepancy between the documents, the candidate will not be admitted to the exam.