DİM-in Direktorlar Şurasının sədri M.Abbaszadə üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə növbəti görüş keçirib
14.06.2024 15:06
14 iyun 2024-cü il tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzinin Direktorlar Şurasının sədri Məleykə Abbaszadə üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Şamxal Cəmilzadə və Səkinə Vəliyeva ilə növbəti görüş keçirib.
Məleykə Abbaszadə mentilərə Dövlət İmtahan Mərkəzinin cari fəaliyyəti, qarşıda duran məsələlər və hədəflərlə bağlı məlumat verib. Sədr qaliblərin Fərdi İnikşaf Planı üzrə fəaliyyəti ilə maraqlanıb və onların suallarını cavablandırıb. Görüş nəticəsində qaliblərin Dövlət İmtahan Mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olmaları, eyni zamanda imtahan prosesində təcrübə qazanmaları üçün müəyyən layihələrə cəlb edilməsi qərara alınıb.
Qeyd edək ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla intellektual səviyyəsi və idarəçilik bacarıqları yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunub. Növbəti, sayca 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 25 dekabr 2023-cü il tarixində Sərəncam imzalanıb.
Xatırladaq ki, Dövlət İmtahan Mərkəzinin Direktorlar Şurasının sədri Məleykə Abbaszadə “Yüksəliş” müsabiqəsinin Təşkilat Komitəsinin üzvüdür. Bundan əlavə, müsabiqə zamanı istifadə olunan müəyyən qiymətləndirmə alətləri DİM tərəfindən hazırlanır.

On June 14, 2024, the Chairperson of the Board of Directors of the State Examination Center, Maleyka Abbaszade, held another meeting with the winners of the competition, Shamkhal Jamilzade and Sakina Valiyeva, as part of the Mentoring program of the third "Yukselish" (“Rise”) competition.
Maleyka Abbaszade informed the mentees about the current activities of the State Examination Center, upcoming issues and goals. The chairperson was interested in the activities of the winners on the Personal Development Plan and answered their questions. As a result of the meeting, it was decided to involve the winners in certain projects so that they can familiarize themselves with the activities of the State Examination Center and at the same time gain experience in the examination process.
It should be noted that the "Yukselish" competition was established by the Decree signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, on July 26, 2019, in order to identify and support promising executives with high intellectual level and management skills, and to ensure the creation of a personnel reserve bank in the country. On December 25, 2023, an Order was signed by the President of the Republic of Azerbaijan regarding the holding of the next, 4th "Yukselish" competition.
It should be noted that the Chairperson of the Board of Directors of the State Examination Center, Maleyka Abbaszade, is a member of the Organizing Committee of the "Yukselish" competition. In addition, certain evaluation tools used during the competition are developed by the SEC.