DİM-in İdarə Heyətinin sədri M.Abbaszadə V “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə növbəti görüş keçirib
30.07.2026 17:11
30 iyul 2026-cı il tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzinin İdarə Heyətinin sədri Məleykə Abbaszadə beşinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində müsabiqə qalibləri Elnur Məmmədli və Elnur Mirzəzadə ilə növbəti görüş keçirib.
Görüş zamanı qaliblər mentorluq proqramı çərçivəsində müşahidəçi qismində iştirak etdikləri imtahanlarla bağlı təəssüratlarını paylaşıblar. Daha sonra mentilərin irəli sürdükləri fikir və təkliflər müzakirə edilib.
M.Abbaszadə mentilərin yeni layihələrə cəlb edilməsi yolu ilə qiymətləndirmə prosesləri, peşəkar inkişaf və liderlik bacarıqlarının formalaşdırılması üçün öz tövsiyələrini bölüşüb.
Görüşün sonunda növbəti mərhələyə kimi mentilərin üzərində işləyəcəkləri tapşırıqlar müəyyən edilib.

On July 30, 2026, Maleyka Abbaszade, Chairperson of the Board of Directors of the State Examination Center (SEC), held another meeting with competition winners Elnur Mammadli and Elnur Mirzazade within the framework of the Mentorship Program of the fifth "Yukselish" competition.
During the meeting, the winners shared their impressions of the examinations they observed as part of the mentorship program. Subsequently, the ideas and proposals put forward by the mentees were discussed.
M. Abbaszade shared her recommendations on developing evaluation processes, professional growth, and leadership skills by involving mentees in new projects.
At the end of the meeting, the tasks for the mentees to work on before the next stage were outlined.
It should be recalled that Maleyka Abbaszade, Chairperson of the Board of Directors of the SEC, is a member of the Organizing Committee of the "Yukselish" competition. Furthermore, certain assessment tools used during the competition are developed by the SEC.