2025-ci il iyulun 13-də Dövlət İmtahan Mərkəzi Ədliyyə Nazirliyi ilə birlikdə ədliyyə orqanlarında işləmək istəyən namizədlər üçün test imtаhаnı keçirib.
Namizədlər imtahanı yekunlaşdırdıqda və ya imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda nəticələrlə tanış olmaq imkanına malik olublar. Nəticələr həmçinin bu gün ərzində DİM-in saytında yerləşdiriləcək.
İmtahanda iştirak üçün namizədliyi qeydə alınmış 93 nəfərdən 2 nəfər imtahana gəlməyib. 55  və dаhа çох bаl tоplаmış 40 namizəd müsabiqənin ikinci mərhələsinə – müsahibəyə buraxılıb.
İmtahan nəticələri ilə bağlı Apellyasiya Komissiyası 15-16 iyul tarixlərində saat 14:00-dan 17:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin əsas inzibati binasında fəaliyyət göstərəcək (Ünvan: Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Akademik Həsən Əliyev küçəsi, 299).

On July 13, 2025, the State Examination Center (SEC), together with the Ministry of Justice administered pre-employment test for the positions at justice authorities of Azerbaijan Republic.
40 of 93 registered candidates became eligible to compete in the second round (interview) by scoring 55 and more points.
The Appeal Commission regarding the exam results will operate on July 15-16 from 14:00 to 17:00 in the administrative building of the State Examination Center. Address: Baku city, Nasimi district, Hasan Aliyev street, 299.