Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən 29 iyul 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin əməkdaşları üçün “Dövlət qulluğunda gender bərabərliyi” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlim zamanı Dövlət İmtahan Mərkəzinin Dövlət strategiyası ilə iş və insan kapitalının inkişafı şöbəsinin böyük məsləhətçisi Miranə Rüstəmli tərəfindən gender bərabərliyi, karyera və gender stereotipləri, işəgötürmə zamanı gender balansı ilə bağlı nəzərə alınmalı əsas məqamlar, əmək fəaliyyəti prosesində gender rollarının, normalarının və münasibətlərinin idarə olunması, iş elanlarında diskriminasiya halları barədə iştirakçılara məlumat verilib. Eyni zamanda, əməkdaşlarla müxtəlif qarşılıqlı fikir mübadiləsi həyata keçirilib.

On July 29, 2026, the State Examination Center organized a training session on "Gender Equality in the Civil Service" for the employees of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan.
During the training, Mirana Rustamli, Senior Advisor at the State Strategy and Human Capital Development Department of the State Examination Center, provided information on gender equality, career and gender stereotypes, key points to consider regarding gender balance during recruitment, managing gender roles, norms, and relationships in the workplace, as well as discrimination in job announcements. Interactive exchanges of ideas were also held with the participants.