“Effektiv nəticələrin əldə edilməsi və çeviklik” mövzusunda təlim təşkil edilib
14 mart 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin əməkdaşları üçün Dövlət İmtahan Mərkəzinin İstedadın psixometrik diaqnostikası və maarifləndirmə sektorunun müdiri Sevinc Məmmədova tərəfindən nəzəri və praktik hissələrdən ibarət olmaqla “Effektiv nəticələrin əldə edilməsi və çeviklik” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlim zamanı effektivlik,  nəticələrin effektiv əldə edilməsində çeviklik, çevikliyin növləri, çevikliyin effektiv nəticələr əldə edilməsində təsirinə dair məlumat verilib. Təlim müddətində əsas səriştələrdən biri hesab edilən kommunikasiyaya dair test tapşırıqları, emosional zəkanı təsvir edən videoçarxlar təqdim olunaraq təlimin daha interaktiv keçməsinə imkan yaradılıb. Sonda  iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

SEC conducted training on “Achieving Effective Results and Agility”
On March 14, 2025, a training on “Achieving Effective Results and Agility” was held for employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan by Sevinj Mammadova, Head of the Psychometric Diagnostics of Talent and Enlightenment unit of the State Examination Center.
During the training, information was provided on effectiveness, agility in achieving effective results, types of agility, and the impact of agility in achieving effective results. The training also covered the test tasks on communication, which is considered one of the key competencies, and videos describing emotional intelligence were presented, making the training more interactive. At the end of the training participants' questions were answered.