İyulun 21-də Naxçıvan MR-nın ədliyyə orqanlarına qəbul imtahanı və hakim vəzifəsinə namizədlərlə imtahan (yazılı mərhələ) keçiriləcək
18.07.2024 12:43
Dövlət İmtahan Mərkəzi iyulun 21-də elektron formada Naxçıvan Muxtar Respublikasının ədliyyə orqanlarına qəbul imtahanı və hakim vəzifəsinə qəbul olmaq istəyən namizədlərin yazılı imtahan mərhələsini keçirəcək.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının ədliyyə orqanlarına qəbul imtahanı ilk dəfə kompüter vasitəsilə elektron qaydada Naxçıvan Dövlət Universiteti Konservatoriyasının binasında keçiriləcək. İmtahanda 18 nəfərin iştirakı nəzərdə tutulur. İmtahan saat 10:00-da başlanır və 3 saat davam edəcək. İmtahanın keçirilməsi üçün proqram təminatı Dövlət İmtahan Mərkəzinin mütəxəssisləri tərəfindən hazırlanıb və imtahanın təşkilinə nəzarət Mərkəzdən həyata keçiriləcək. Namizədlər imtahanı bitirdikdən sonra nəticələri haqqında məlumatla tanış ola biləcəklər.
Bazar günü keçiriləcək digər imtahan – hakim vəzifəsinə namizədlərlə yazılı imtahan mərhələsi də kompüterlər vasitəsilə DİM-in elektron imtahanlar korpusunda keçiriləcək. İmtahanda iştirak etmək üçün 173 nəfər qeydiyyatdan keçib. İmtahan saat 11:00-da başlanır və 4 saat davam edəcək.
Namizədlər imtahana gələrkən şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin əslini və “İmtahana buraxılış vərəqəsi”ni mütləq gətirməlidir. Göstərilən sənədlərdən hər hansı biri olmadıqda və ya sənədlər arasında uyğunsuzluq olduqda namizəd imtahana buraxılmayacaq. Namizədlər imtahanın başlanmasına ən az 1 saat qalmış imtahan binasının qarşısında olmalıdırlar.

SEC will conduct pre-employment test to the positions at justice authorities of Nakhchivan AR
On July 21, the State Examination Center will hold an online entrance exam for judicial bodies of the Nakhchivan Autonomous Republic and a written exam for judge positions.
For the first time, the entrance examination to judicial bodies of the Nakhchivan Autonomous Republic will be held electronically in the building of the Nakhchivan State University Conservatory. 18 people are expected to participate in the exam. The exam starts at 10:00 and will last for 3 hours. The software for conducting the exam was developed by the specialists of the State Examination Center, and the control of the organization of the examination will be carried out from the Center. Candidates will be able to get acquainted with the information about their results after completing the exam.
The other exam to be held on Sunday - the written exam stage with candidates for the post of judge will be held via computers in the electronic exam building of the SEC. 173 people registered to participate in the exam. The exam starts at 11:00 and will last for 4 hours.
Candidates must bring the original of the identity document and the "Examination Admit Card" when coming to the exam. If any of the specified documents are missing or inconsistency between the documents, the candidate will not be admitted to the examination. Candidates should be in front of the exam hall at least 1 hour before the start of the exam.