Bu gün Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına qəbul olmaq istəyənlər üçün elektron formada sınaq imtahanı keçirilib.
İmtahan Bakı şəhərində DİM-in elektron imtahanlar korpusunda və Mərkəzin Gəncə, Şəki, Şəmkir, Göyçay, Şirvan, Bərdə, Lənkəran, Xaçmaz şəhərlərində yerləşən regional bölmələrinin inzibati binalarında və Naxçıvanda 4 saylı məktəbdə təşkil olunub. İmtahanda iştirak etmək üçün müraciət internet vasitəsilə aparılıb və 493 nəfər qeydiyyatdan keçib.
İmtahanda ümumilikdə 441 nəfər iştirak edib.
İmtahan bütün binalarda eyni vaxtda - saat 11:00-da başlanıb və 3 saat 30 dəqiqə davam edib. İştirakçılar imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda və ya imtahanı yekunlaşdırdıqda nəticələrlə (esse qiymətləri istisna olmaqla) tanış olmaq imkanına malik olublar. Yanvarın 19-da – gün ərzində qapalı və cavabları kodlaşdırılan açıq tipli tapşırıqlar üzrə iştirakçıların nəticələri DİM-in saytına da yerləşdiriləcək.
Yekun imtahan balı isə xarici dil fənləri üzrə esse tapşırıqları yoxlanıldıqdan sonra – 2 həftə ərzində təqdim olunacaq.

Practice Test – Graduate admission
On January 18, 2026, the State Examination Centre held a practice test for bachelors preparing for the entrance exam for the master's degrees of higher educational institutions.
The exam was organized in the electronic examination building of the State Examination Centre in Baku and in the administrative buildings of the Center's regional branches located in the cities of Ganja, Sheki, Shamkir, Goychay, Shirvan, Barda, Lankaran, Khachmaz, and at school No. 4 in Nakhchivan. 493 candidates were registered and 441 of them attended the test.
SEC followed policies and procedures to ensure that all students can test under a uniform set of conditions.
The exam started at the same time in all buildings - at 11:00 and lasted 3 hours and 30 minutes. After the end of the time allotted for the exam, the participants were able to familiarize themselves with both the results and the explanatory solution to each task on the computer. On January 19, the scores of the participants on closed and open-ended tasks with coded answers will also be posted on the SEC website.
Examination protocols and answer sheets of applicants will be processed and the results will be announced within 2 weeks.