İyulun 26-da Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən Musiqi sənəti istiqamətinə aid nəzəriyyə fənləri üzrə test imtahanları keçirilir.
İmtahanlar Bakı, Gəncə və Naxçıvan şəhərlərində elektron formada təşkil olunur.
İmtahanın birinci növbəsi (21, 25, 26, 28, 32, 33, 36-cı komissiyalar üzrə) saat 10:00 başlanıb və 1 saat davam edib. İkinci növbə imtahan isə (20, 24, 27, 29, 30, 69, 73, 75-ci komissiyalar üzrə) saat 14:00-da başlanacaq.
İmtahanlar kompüter vasitəsilə keçirilir. Abituriyentlər imtahanı yekunlaşdırdıqda və ya imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda nəticələrlə tanış olmaq imkanına malik olurlar. Nəticələr həmçinin DİM-in saytına da yerləşdiriləcək.
İmtahanların nəticələri ilə bağlı Apellyasiya Komissiyası 27 və 28 iyul tarixlərində saat 14:00-dan 17:00-dək Dövlət İmtahan Mərkəzinin əsas inzibati binasında fəaliyyət göstərəcək. Ünvan: Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Həsən Əliyev küçəsi, 299.

Test Exams on Theory Subjects in the Field of Music Art Are Being Conducted
On July 26, test exams on theory subjects in the field of Music Art are being conducted by the State Examination Center (SEC).
The examinations are organized electronically in the cities of Baku, Ganja, and Nakhchivan.
The first session of the exam (for commissions 21, 25, 26, 28, 32, 33, and 36) started at 10:00 and lasted for 1 hour. The second session (for commissions 20, 24, 27, 29, 30, 69, 73, and 75) will begin at 14:00.
The exams are administered via computer. Applicants have the opportunity to view their results as soon as they finish the exam or when the allotted time expires. The results will also be published on the official website of the SEC.
The Appeals Commission regarding the examination results will operate on July 27 and 28, from 14:00 to 17:00, at the main administrative building of the State Examination Center.