Prokurorluq orqanlarında işləmək istəyən namizədlər üçün test imtahanı keçirilib
10 oktyabr 2025-ci il tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzi Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu ilə birgə prokurorluq orqanlarında işə qəbul olunmaq istəyən namizədlər üçün test imtahanı keçirib.
İmtahan Dövlət İmtahan Mərkəzinin elektron imtahanlar korpusunda keçirilib.
İmtahan elektron qaydada kompüterlər vasitəsilə aparılıb və namizədlərə biliklərini nümayiş etdirmələri üçün zəruri şərait yaradılıb. Namizədlər imtahanı yekunlaşdırdıqda və ya imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda nəticələrlə tanış olmaq imkanına malik olublar. Nəticələr həmçinin DİM-in saytında yerləşdiriləcək.
İmtahanda iştirak etmiş 320 namizəddən 174 nəfər müsabiqə şərtini (70 və daha çox bal) ödəyərək növbəti mərhələyə buraxılıb.

On October 10, 2025, the State Examination Center, together with the Prosecutor General's Office of the Republic of Azerbaijan, held a recruitment test for candidates wishing to be employed in prosecutorial bodies.
The exam was held in the electronic examination building of the State Examination Center.
The exam was conducted electronically via computers and the necessary conditions were created for candidates to demonstrate their knowledge. Candidates had the opportunity to familiarize themselves with the results when they completed the exam or when the time allotted for the exam expired. The results will also be posted on the website of the State Examination Center.
Out of 320 candidates who participated in the exam, 174 passed the competition requirements (70 or more points) and were admitted to the next stage.