Quba, Qusar, Xaçmaz və Şabran rayonlarında dövlət qulluqçuları üçün təlimlər keçirilib
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın 1-3-cü bəndlərində nəzərdə tutulmuş tədbirlər üzrə Dövlət İmtahan Mərkəzi əsas icraçı qurum olaraq müəyyən edilib. Bununla əlaqədar, Mərkəz tərəfindən 2025-ci ilin sonuna qədər Azərbaycan Respublikasının inzibati ərazi bölgüsünə əsasən, bütün regionlarda dövlət qulluqçuları üçün təlimlərin keçirilməsi davam etdiriləcək.
5-8 avqust 2025-ci il tarixlərində Quba, Qusar, Xaçmaz və Şabran rayonlarında qulluq keçən dövlət qulluqçuları üçün “Dövlət qulluğunda inzibati vəzifələrin tutulması qaydası” və “Dövlət müəssisələrində səmərəli ünsiyyət və komanda işi: qarşılıqlı əlaqənin təkmilləşdirilməsi üçün psixoloji vasitələr” mövzularında təlimlər keçirilib.

SEC held trainings for civil servants
The State Examination Center has been determined as the main implementing body for the measures provided for in paragraphs 1-3 of the "Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026", approved by Decree No. 3378 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 22, 2022. The Center will continue to conduct training for civil servants in all regions according to the administrative territorial division of the Republic of Azerbaijan until the end of 2025.
On August 5-8, 2025, trainings were held for civil servants serving in the Guba, Gusar, Khachmaz and Shabran regions on the topics "Rules for holding administrative positions in the civil service" and "Effective communication and teamwork in state institutions: psychological tools for improving interaction".
During the trainings, discussions were held with the participants and their questions were answered.