DİM-in əməkdaşları Meksikada keçirilən “MoodleMoot Global 2024” tədbirində iştirak ediblər
22 – 24 oktyabr 2024-cü il tarixlərində DİM-in Test bankı şöbəsinin müdiri Rəhman Mehralıyev və Elektron imtahan, yoxlama və müsahibələrin texnoloji təminatı şöbəsinin müdiri Tural Dünyamalıyev “Moodle” şirkəti tərəfindən Meksikanın Merida şəhərində təşkil edilən “MoodleMoot Global 2024” konfransında iştirak ediblər.
Əsas məqsədi onlayn təhsil və e-öyrənmə texnologiyalarında ən son yenilikləri və təcrübələri bölüşmək olan konfrans müxtəlif ölkələrdən olan “Moodle” istifadəçiləri arasında fikir mübadiləsi və yeni əməkdaşlıq imkanları yaradır. “Moodle” təhsil sahəsində onlayn mühit yaradaraq, birgə öyrənmə üçün yeni proqramlar, onlayn kurslar və təlim fəaliyyətinə imkan verən dünya miqyaslı açıq təlim platformasıdır.
Konfransın ilk günü DİM-in əməkdaşları “Azərbaycan Respublikasında dövlət qulluğuna və təhsil müəssisələrinə qəbul üçün “Moodle” proqramından istifadə” adlı təqdimatla çıxış ediblər (https://moodlemoot.org/2024/timetable/event/243/). Təqdimatda Mərkəzin keçirdiyi kompüter əsaslı imtahanlarda “Moodle”un imtahan imkanlarından intensiv istifadə olunduğundan bəhs edilib. Həmçinin Mərkəzin fəaliyyəti, texniki imkanları, imtahan təhlükəsizliyinin təmin edilməsi üçün müxtəlif növ proqram təminatlarının hazırlanması və “Moodle”a inteqrasiya olunmuş müxtəlif proqram məhsulları haqqında məlumat verilib.
“MoodleMoot 2024” tədbiri barəsində daha ətraflı məlumat üçün keçidə daxil ola bilərsiniz: https://moodlemoot.org/2024/

SEC representatives attended the "MoodleMoot Global 2024" event in Mexico
On October 22-24, 2024, Rahman Mehraliyev, head of the Item bank unit of the State Examination Center (SEC), and Tural Dunyamaliyev, Head of Technological support of e-exams, testing and interviews, participated in the "MoodleMoot Global 2024" conference organized by the "Moodle" company in Merida, Mexico.
The main goal of the conference is to share the latest innovations and experiences in online education and e-learning technologies. It creates opportunities for exchange of ideas and new collaborations between Moodle users from different countries. Moodle is a worldwide open learning platform that creates an online environment for education, enabling new programs, online courses and training activities for collaborative learning.
On the first day of the conference, employees of the SEC presented a presentation entitled "Using the Moodle program for admission to civil service and educational institutions in the Republic of Azerbaijan" (https://moodlemoot.org/2024/timetable/event/243/). In the presentation, it was mentioned that "Moodle" exam possibilities are intensively used in the computer-based exams conducted by the Center. Information was also given about the Center's activities, technical capabilities, preparation of various types of software for ensuring exam security, and various software products integrated into "Moodle".
For more information about the MoodleMoot 2024 event, please visit the link: https://moodlemoot.org/2024/