“Liderlik və idarəetmənin əsasları”mövzusunda təlim təşkil olunub
8 avqust 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyinin əməkdaşları üçün “Liderlik və idarəetmənin əsasları” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlim zamanı Dövlət İmtahan Mərkəzinin Dövlət strategiyası ilə iş və insan kapitalının inkişafı şöbəsinin böyük məsləhətçisi Miranə Rüstəmli tərəfindən iştirakçılara lider kimdir, niyə liderə ehtiyac var, menecer və liderin fərqi, liderlik üslubları haqqında məlumatlar verilib. Bundan əlavə, hədəflərin müəyyənləşdirilməsi, planlaşdırma, nəzarət, qiymətləndirmə, motivasiya, vaxtın idarə edilməsi və s. məsələlər barədə müzakirələr edilib.

Employees of the Ministry of Energy participated in the training.
On August 8, 2025, a training on the topic “Fundamentals of Leadership and Management” was held for employees of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan.
During the training, Mirana Rustamli, senior advisor of the unit of Work with State Strategy and Human Capital Development of the State Examination Center, provided participants with information about who a leader is, why a leader is needed, the difference between a manager and a leader, and leadership styles. In addition, discussions were held on issues such as setting goals, planning, control, evaluation, motivation, time management, etc.